Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Zber elektroodpadu z domácností a odpadov z domácností s obsahom škodlivínVytlačiť
 

Obecný úrad Dlhá nad Oravou organizuje zber elektroodpadu z domácností a odpadov z domácností s obsahom škodlivín
na deň 14. marec 2018.

Zber elektroodpadu z domácností - SÚBOR NA STIAHNUTIE Zber elektroodpadu z domácností.pdf Zber elektroodpadu z domácností.pdf (300.6 kB)

 
 

Majstrovstvá Oravy žiakov 2018Vytlačiť
 

Počas školských prázdnin, v piatok 2.2.2018 sa v Mútnom uskutočnili MO žiakov na rok 2018. Za ŠK Dlhá nad Oravou sa zúčastnili štyria žiaci. Dvaja registrovaní Adam Daňa a Tadeáš Dulka a dvaja za neregistrovaných Matúš Kožienka a Richard Kukla. 

   Výsledky posielam v prílohe. Hra našich žiakov oslnila. Adam s Tadeášom skončili na 5 - 8 mieste medzi naozaj vynikajúcimi hráčmi a Matúš Kožienka a Richard Kukla potrápili svojou hrou aj žiakov, ktorý hrajú 6 a 5 oravskú ligu.

   Adam s Tadeášom skončili v štvorhre na treťom mieste, za čo im v mene ŠK Dlhá nad Or. gratulujem. 

Majstrovstvá Oravy starších žiakov 2018 Majstrovstvá Oravy starších žiakov 2018.pdf Majstrovstvá Oravy starších žiakov 2018.pdf (133.4 kB)
MO- Starších žiakov - ŠTVORHRA MO-Starších žiakov  -  ŠTVORHRA.pdf MO-Starších žiakov - ŠTVORHRA.pdf (211.1 kB)

 
 

Report 14. kola oravskej stolnotenisovej súťažeVytlačiť
 

stolný tenis obrázok.jpg

14. kolo v oravskej stolnotenisovej súťaži bolo pre naše družstvá poznačené zimným prechodom Dlhánskym chotárom, ktorý usporadúva náš športový klub. Konal sa 8. ročník a keďže naši stolný tenisti mali na programe domáce zápasy, museli sme improvizovať a predohrávať zápasy.

     V 5. lige predohrávalo družstvo A  zápas s Krušetnicou na ich pôde a naše družstvo vyhralo 11:7. čo nás posunulo do stredu tabuľky na 6. miesto.  Za naše družstvo  nastúpili obaja naši najlepší hráči, Jarko Žuffa a Miro Krížik. Bodovo sa im vyrovnal aj Martin Zmrazek.

     V nedeľu po zimnom prechode  odohralo B družstvo zápas proti Or. Bielemu Potoku s veľkým nasadením. Síce nemohol za nás nastúpiť pre zranenie, náš najlepší hráč v 6. lige Rasťo Kožienka, ale zadarilo sa ostatným hráčom najmä Jankovi Hudecovi a Ferkovi Potockému a uhrali sme krásny výsledok 13:5. Takýto výsledok hádam nikto neočakával. Stále udržujeme pozíciu barážového postupu, 2 - 3 miesto v tabuľke..

     Družstvo C hralo v 8. lige proti Or. Podzámku A, a taktiež muselo ísť hrať ku hosťom, kde sa nám až tak nedarí. Prehrali sme 8:10, ale zápasy mladých hráčov sú prísľubom do budúcna na lepšie umiestnenia. Niekoľko zápasov sme prehrali tesne 3:2. 

Družstvo C zostáva na 8 mieste, ale hrozí mu zostupová barážová pozícia.

V piatok, 2.2.2018, sa naši žiaci zúčastnia na Majstrovstvách Oravy žiakov za r. 2018 v Mútnom. Výsledky pošlem v nedeľu. 4. 2. 2018.

 

autor Jozef Sojčák
predseda ŠK Dlhá nad Oravou


 
 

Report z 13. kola oravskej stolnotenisovej súťažeVytlačiť
 

stolný tenis obrázok.jpg

Minulý víkend bol pre všetky tri družstvá hrajúce v oravských ligách dosť nešťastný. 

     V 5. lige prehralo družstvo A  s Istebným A 8:10.  Istebné A vedie tabuľku v 5. lige, no napriek tomu sme mali remízu na dosah. V poslednom zápase sme prehrali dosť nešťastne. Za naše družstvo nemohli nastúpiť naši dvaja najlepší hráči, Jarko Žuffa a Miro Krížik. Aj napriek tomu je výsledok prekvapením.

     V 6. lige bola situácia v Rabči  obdobná. Rabča B je v tabuľke síce za naším družstvom 3 miesta za nami, ale taktiež prehra 8:10 bola pre nás nešťastná. Čakala sa minimálne remíza, ba dokonca výhra. Tesná prehra nás môže stáť umiestnenie do postupovej baráže. V základnej zostave tiež chýbal pre nemoc Janko Hudec.

     Družstvo C hralo v 8. lige proti Istebné C, ktoré je posledné v tabuľke. Napriek tomu naše mladé nádeje si s nimi nedokázali poradiť a prehrali 5:13, keď 3 body z 5-tich uhral jeden hráč, Patrik Sojčák.

Družstvo C sa posúva do zostupovej barážovej pozície.

Dúfajme, že takýto bezbodový víkend už naše družstvá nezažijú do konca súťaže. 

Tento víkend Vás všetkých srdečne pozývame na 8. ročník zimného prechodu Dlhánskym chotárom.

autor Jozef Sojčák
predseda ŠK Dlhá nad Oravou


 
 

Stolný tenis 12. koloVytlačiť
 

stolný tenis obrázok.jpg

Počas uplynulého víkendu odohrali hráči stolnotenisového mužstva Dlhá „A“ 12. kolo v súťaži 5. liga, muži zápas so susednou obcou Sedliacka Dubová „A“, v ktorom zvíťazilo mužstvo Dlhej nad Oravou. Z 18 stretnutí vyhrali naši hráči 10 stretnutí a prehrali 8. O body pre Dlhú sa postarali v dvojhrách obidva tímy. Individuálne to hráčom tak moc nešlo dokázali stratiť až 8 zápasov. Ale konečný výsledok hral aj tak v prospech Dlhej nad Oravou. Vynikajúce výkony podali najmä Jaroslav Žuffa a Martin Zmrazek, ktorí sa najväčšou mierou pričinili o naše víťazstvo. Ďalej za domáce mužstvo nastúpili aj Krížik Jaroslav a Kožienka Rastislav.

V 6. lige, muži sa stretli tímy Dlhá "B" - Sedliacka Dubová "B". Zápas skončil v prospech ŠK Dlhá "B" a to v pomere 12:6. Za Dlhú nad Oravou bojovali Rastislav Kožienka, Jozef Sojčák, František Potocký a Jozef Gerát. 

Stolnotenisová nedeľa v Dlhej dopadla úspešne, keďže aj družstvo Dlhá "C" dokázalo poraziť Sedliacku Dubovú "C". Dlhá "C" vyhrala pomerom 11:7, a za "C" družstvo nastúpili hráči: Adam Daňa, Tadeáš Dulka, Jozef Suľa a Kristián Kurčinka.

Dňa 19.01.2018 (piatok) družstvá Dlhej odohrajú svoje súťažné zápasy 13. kola v Istebnom o 18:30. Dlhá "B" v 6. lige odohrá svoje zápasy v sobotu 20.01.2018 o 17:00 proti Rabči "B".

Stolný tenis 12. kolo - zápisy o stretnutiach Stolný tenis 12. kolo.pdf Stolný tenis 12. kolo.pdf (583.4 kB)

 
 

Výkup papieraVytlačiť
 

 

11. januára 2018 t.j. vo štvrtok v obci Dlhá nad Oravou sa uskutoční výkup papiera:

 

Čas                                                                  Miesto
15:00 - 15:30 hod.                                            parkovisko za obecným úradom
15:30 - 15:40 hod.                                            parkovisko pri šatniach TJ

Výkup papiera - súbor na stiahnutie výkup papiera.pdf výkup papiera.pdf (412.9 kB)

 
 
Položky 1-6 z 281

dnes je: 23.2.2018

meniny má: Roman, Romana

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka