Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Pripomienky k zostaveniu cestovného poriadku - výzvaVytlačiť
 

Vec: Pripomienky k zostaveniu cestovného poriadku - výzva

V súvislosti s prípravou nových cestovných poriadkov autobusových liniek, ktoré vstúpia do platnosti od 15.12.2019 Vás žiadam o zaslanie pripomienok, návrhov a zmien k súčasným cestovným poriadkom do 25.9.2019. Výstupom Vašich pripomienok bude porada k cestovným poriadkom, plánovaná predbežne v prvej polovici októbra Presný dátum, čas a miesto konania sa dozviete z pozvánky, ktorá Vám bude včas zaslaná. Pozvánka bude doručená len na obecné úrady obcí, ktorých zmeny CP sa budú priamo dotýkať, resp. ktoré zašlú svoje pripomienky a návrhy.

Svoje pripomienky zašlite na e-mailovú adresu: veduci.dk@arriva.sk

alebo poštou ako obyčajnú listovú zásielku na adresu:

ARRIVA Liorbus, a.s.

prevádzka dopravy Dolný Kubín

M. R. Štefánika 3128/1

026 01  Dolný Kubín

 


 
 

Charitatívny bazár pre deti a dospelýchVytlačiť
 

Inštitút pre sociálny rozvoj a ďalšie vzdelávanie Vyšný Kubín

Vás pozýva na 

 

Charitatívny bazár pre deti a dospelých

Konaný od:  

 

             8.a 9.augusta 2019 od 8:00 do 16:00 hod  

v budove

Materskej škôlky v Sedliackej Dubovej

 

Bližšie informácie na tel. čísle 0940 800 522

 

Zaujímavé ceny a akcie. Oblečenie sa bude dopĺňať každý mesiac

 

Srdečne Vás pozývame

 

Prijímame veci na charitatívny bazár, bez

nároku na vrátenie. Nepredané veci sa

darujú sociálne najslabším rodinám


 
 

Zmena otváracích hodín na ZBERNOM DVORE!Vytlačiť
 

Otváracie hodiny - zberný dvor-page-001.jpg

Tieto otváracie hodiny platia v letnom období.


 
 

Včasná intervencia - Centrum sociálnych služieb PRAMEŇVytlačiť
 

Centrum sociálnych služieb PRAMEŇ Dolný Kubín

 

Včasná intervencia

Prvý krok k všestrannému rozvoju dieťaťa s postihnutím

 

Poslaním včasnej intervencie je poskytovať podporu a pomoc rodinám s dieťaťom so zdravotným postihnutím a predčasne narodeným dieťaťom vo veku 0-7 rokov, u ktorého je podozrenie na oneskorený vývín.

Ponukame:

Pravidelné návštevy; Poradenskú podporu; Sprostredkovanie kontaktov; Psychosociálnu podporu; Komplexnú stimuláciu vývinu dieťaťa; Preventívne aktivity; Sociálnu inklúziu a sociálnu rehabilitáciu; Činnosť rodičoských skupín; Možnosť návštevy stimulačnej miestnosti snozelen a herne pre deti.....

Centrum sociálnych služieb PRAMEŇ.jpg

 


 
 

Odpredaj nepotrebného majetkuVytlačiť
 

Pozemkové spoločenstvo Kokava a Jobovka, vyhlasuje súťaž pre členov spoločenstva na odpredaj nepotrebného majetku a to: 2 motorové píly (Zakúpené v 1995. Posledných 10 rokov nepoužívané.) a 2 kanistre na pohonné hmoty. Ponuky prosíme podať  v zalepenej obálke, kde bude uvedené nasledovné:

Mám záujem o odkúpenie položky číslo 1,2,3 alebo 4 a cenu koľko ste ochotný za tú ktorú vec zaplatiť. Do obálky nezabudnite napísať svoje meno, priezvisko a telefónne číslo.  Na obálku napíšte, ODPREDAJ NEPOTREBNÉHO MAJETKU. Takto pripravenú obálku vhoďte do schránky na pozemkovom spoločenstve urbáru.

Začiatkom septembra, za prítomnosti revíznej komisie prezrieme všetky ponuky a najvyššia ponúknutá suma získa tú ktorú položku. Občanov s najvyššou ponukou budeme kontaktovať. Pri rovnakej sume budeme ďalej pokračovať formou aukcie, kto dá viac. Ponuky môžete podať do konca augusta.

Pozemkové spoločenstvo Jobovka a Kokava.


 
 

VÝKUP PAPIERAVytlačiť
 

lupcianka_dediny n.jpg

V obci Dlhá nad Oravou sa uskutoční výkup papiera dňa 16. júla 2019 (utorok).

Parkovisko za obecným úradom od 16:00 - 16:20

Parkovisko pri futbalovom ihrisku od 16.20 - 16:30


 
 

Zisťovanie o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiachVytlačiť
 

Zisťovanie o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach (ŽP).  Jeho účelom je získať informácie o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Výsledky štatistického zisťovania sa využíjú pre účely emisnej inventúry, pre zlepšenie energetickej bilancie a v neposlednom rade na to, aby Slovensko vedelo v budúcnosti plniť požiadavky na vysokú kvalitu ovzdušia a európske a medzinárodné záväzky zníženia národných emisií.

Na Slovensku bolo do tohto jednorazového zisťovania pre rok 2019 vybraných takmer 345 obcí, medzi nimi aj Vaša obec. Do zisťovania je zaradených cca 4100 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 1. júla do 31. októbra 2019.

Zisťovanie o použití spaľovacích zariadení.jpg


 
 

Kontrola a údržba komínov a plynových kotlovVytlačiť
 

Údržba komínov.jpgKONTROLA A ÚDRŽBA KOMÍNOV A PLYNOVÝCH KOTLOV

Certifikovaní kominárski majstri a servisní pracovníci Vám budú k dispozícii na pravidelnú kontrolu zariadení vo Vašej obci na Vašej ulici v dňoch od 2.7.2019 do 3.7.2019. 

Pre využitie tohto termínu nás kontaktujte najneskôr do 28.6.2019, na www.aasprava.sk/rodinné domy alebo telefonicky na 0918 859 947, naši telefonisti sú Vám k dispozícii v pracovné dni medzi 8.30 až 15:30.


 
 

Oznámenie o voľnom pracovnom miesteVytlačiť
 

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste

Základná škola s materskou školou Dlhá nad Oravou 110, 027 55 prijme do pracovného pomeru v rámci projektu "Pracuj v školskej kuchyni".

pomocnú kuchárku/pomocného kuchára.


 
 

Hej RomaleVytlačiť
 

Benefičný koncert sólistky Idy Kelarovej a detského speváckeho zboru „Čhavorenge“ sprevádzaný Českou filharmóniou.

V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v spolupráci s Mestom Námestovo a Domom Kultúry v Námestove vás srdečne pozývajú 27. júna 2019 na benefičný koncert "Hej Romale" sólistky Idy Kelarovej so štyridsaťčlenným detským speváckym zborom Čhavorenge sprevádzaným Českou filharmóniou. Koncert začne o 19:00 hod. v Dome kultúry v Námestove. Vstupenky si môžete zakúpiť v Sinaj City Hub v Trstenej a v predajni Svetlo v Námestove. Cena vstupenky je 5 €. Vstupným prispievate na naše programy pre mladých ľudí. Koncert je zároveň súčasťou verejnej zbierky na podporu rozvojových programov pre mladých ľudí z tohto regiónu. Viac informácií nájdete na www.ozviac.sk.

 

Námestovo.jpg


 
 
Položky 1-10 z 359

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka