Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Oznámenie o voľnom pracovnom miesteVytlačiť
 

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste

Základná škola s materskou školou Dlhá nad Oravou 110, 027 55 prijme do pracovného pomeru v rámci projektu "Pracuj v školskej kuchyni".

pomocnú kuchárku/pomocného kuchára.


 
 

Hej RomaleVytlačiť
 

Benefičný koncert sólistky Idy Kelarovej a detského speváckeho zboru „Čhavorenge“ sprevádzaný Českou filharmóniou.

V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v spolupráci s Mestom Námestovo a Domom Kultúry v Námestove vás srdečne pozývajú 27. júna 2019 na benefičný koncert "Hej Romale" sólistky Idy Kelarovej so štyridsaťčlenným detským speváckym zborom Čhavorenge sprevádzaným Českou filharmóniou. Koncert začne o 19:00 hod. v Dome kultúry v Námestove. Vstupenky si môžete zakúpiť v Sinaj City Hub v Trstenej a v predajni Svetlo v Námestove. Cena vstupenky je 5 €. Vstupným prispievate na naše programy pre mladých ľudí. Koncert je zároveň súčasťou verejnej zbierky na podporu rozvojových programov pre mladých ľudí z tohto regiónu. Viac informácií nájdete na www.ozviac.sk.

 

Námestovo.jpg


 
 

Zmena otváracích hodín na ZBERNOM DVORE!Vytlačiť
 

Otváracie hodiny-1.jpg

Tieto otváracie hodiny platia v letnom období.


 
 

Prejdite na eKasu teraz!Vytlačiť
 

eKASA.jpg

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o online napojenie pokladníc na finančnú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskor od 1. júla 2019. Finančná správa v tejto súvislosti dáva do pozornosti nasledovný oznam:

Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient a to čo najskôr.

O pridelenie kódu je potrebné požiadať čo najskôr aj v prípade, ak sa k systému eKasa budú pripájať až od júla 2019. Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných dní. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1. júla 2019 zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne.

Každá pokladnica musí mať svoj kód. Žiadosť je potrebné podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ v osobnej internetovej zóne v časti eKasa stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si následne zinicializuje kedykoľvek do 1. júla 2019, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu. Táto povinnosť sa týka všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu a musia prejsť na tzv. online registračné pokladnice, prípadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu.

Viac informácií na telefónnom čísle 048/4317222 alebo na www.financnasprava.sk


 
 

Pozvánka na DOD Vytlačiť
 

DOD - pozvánka 2019.jpg


 
 

Odkúpenie starých lustrovVytlačiť
 

Odkoupíme od Vás velké lustry z 80-tých let.
Ukázkové foto o jaké lustry jde:

snimek040.jpgsnimek207.jpgsnimek339.jpg

V případě zájmu prosíme o zaslání fotografie vašich lustrů, usnadní nám to komunikaci s Vámi.

Mail: odkup.veci@seznam.cz
Tel. p. Křeček: 777 11 00 69


 
 

Výluka v úseku Výh. Dlhá nad Oravou - Oravský PodzámokVytlačiť
 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 7. mája 2019 od 7. 05 – 14.00 hod. realizovať výlukové práce v úseku Výh. Dlhá nad Oravou – Oravský Podzámok.


V rámci tejto výluky pôjde o údržbu koľaje. Opraví sa geometrická poloha koľaje, upraví sa štrkové lôžko koľaje a očistí sa okolie trate. Práce budú vykonávané zamestnancami ŽSR.


 
 

Zdravotná prednáška o bylinkách a mastičkáchVytlačiť
 

Pozývame Vás na ZDRAVOTNÚ PREDNÁŠKU o bylinkách a mastičkách na potlačenie bolesti pohybového aparátu človeka

Utorok 14.5.2019 v zasadačke Obecného úradu v Dlhej nad Oravou.

Zdravotná prednáška.jpg


 
 

Zápis detí do MŠVytlačiť
 

Základná škola s materskou školou Dlhá nad Oravou 110

V súlade s § 3 ods. 2 vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole uskutoční

ZÁPIS DETÍ DO MŠ

na školský rok 2019/2020

v dňoch 30.4. - 31.5.2019


 
 

Bajčiova veža pri Dolnom KubíneVytlačiť
 

Dobrý deň, Veľmi pekne prosíme o zahlasovanie formou bezplatnej SMS. Črtá sa možnosť výhry - rekonštrukcia Bajčiovej veže na Gäceli od nadácie VÚB banky v hodnote 50 000 eur. Hlasuje sa do 28. 4. 2019 a potrebujeme každý jeden hlas. Pošlite ďalej tento link svojim rodinným príslušníkom a priateľom:

https://www.nadaciavub.sk/poklady/?pamiatka=veza-v-oravskej-porube&fbclid=IwAR0yYvcwWz4opD-C9TApS45w8vTflOtj7XaDUkI33-xQZP22KUpTjALKLM4 

veža DK.jpeg


 
 
Položky 1-10 z 357

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka