Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

ODKAZY Z ORAVY PRE PELLEGRINIHO A ÉRSEKAVytlačiť
 

Kto nechce iba veriť a čakať na dokončenie R3, nech sa aktívne zapojí do protestu. Nie blokádou ciest, ale tým, že ukážu ministrovi dopravy a premiérovi svoju nespokojnosť s naťahovaním a obštrukciami.
Pohľadnice už čoskoro nájdete na obecných a mestských úradoch (tam, kde sa starostovia a primátori do akcie zapoja) a podpísané ich vložíte do na to určených škatúľ. Celý zber bude trvať zhruba 2 mesiace, počas ktorých sa môžu pridávať ďalšie obce. Na záver sa vyzbierané pozdravy od občanov z Oravy naraz odovzdajú na ministerstve dopravy a úrade vlády, za prítomnosti starostov a primátorov.
Za R3 bojujem počas celého svojho poslaneckého mandátu a podarilo sa doviesť úsek Tvrdošín –Nižná až do verejného obstarávania na výber zhotoviteľa diela. Musíme však pokračovať ďalej, musí sa zapojiť aj verejnosť.
Ak ich ani toto nepreberie z letargie, tak máme pripravené aj ďalšie akcie.

V obci Dlhá nad Oravou nájdete pohľadnice na podpísanie  spolu s urnami pre pána premiéra a ministra dopravy v predajni Coop Jednota. Pohľadnice na podpísanie sa nachádzajú aj na obecnom úrade v Dlhej nad Oravou.

pohľadnica Dlhá.jpeg


Reportáž TA3

Na Orave spustili petičnú akciu pre preťažené cesty. Nespokojní ľudia podpisujú v celom regióne pohľadnice, v ktorých žiadajú dobudovanie rýchlostnej cesty R3. Organizátori plánujú vyzbierať 100-tisíc podpisov, ktoré následne doručia na Úrad vlády a ministerstvo dopravy.

https://www.ta3.com/clanok/1151034/pohladnice-z-nespokojnej-oravy-mieria-na-urad-vlady.html?fbclid=IwAR2igQYTw0SXsSjk8YBZZzHZfQdAmZPnESJfF-Npvj19xyMltT8S5nHMXCE


Reportáž RTVS

Obyvatelia oravských obcí začínajú protestné akcie
Premiérovi a ministrovi dopravy doručia desaťtisíce pohľadníc.
Chcú nimi poukázať na chýbajúcu rýchlostnú cestu R3 v regióne. Termíny začiatku výstavby sa stále posúvajú.
Video zo spravodajstva RTVS v nasledujúcom linku:
https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/306111156740301/


Reportáž Markíza

Sekcia vo videu: Protestujú pohľadnicami
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/19140-televizne-noviny


Noviny TV JOJ

Pohľadnicami za R3
Čas videa: 9:14
https://videoportal.joj.sk/noviny/epizoda/63149-noviny-tv-joj

 

Pohľadnica Dlhá 01.jpegPohľadnica dlhá 02.jpeg

 


 
 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka