Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Spoznávajme sa vzájomne

Spoznávajme sa vzájomne

Na pracovných stretnutiach boli prebraté detaily projektuPartnerské obce Dlhá nad Oravou a obec Velká Polom nadviazali prvýkrát vzájomný kontakt začiatkom roku 2011. Aktuálna progresívna spolupráca bola dôvodom na pokračovanie spoločných aktivít aj v iných oblastiach a preto vznikla myšlienka na vGrafickú stránku publikácie pripravil Ján Brunčák v spolupráci so širokým okruhom zainteresovaných ľudízájomnú propagáciu   kultúrnych pamiatok, pamätihodností  a prírodného bohatstva. Na spoločnom stretnutí   v januári 2014 bola dohodnutá realizácia spoločného projektu pod názvom „Spoznávajme sa vzájomne“ ,  na ktorý bolo následne požiadané o finančný príspevok v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013 z Fondu mikroprojektov.

Hlavným cieľom projektu bolo vyhotovenie turistickej plnofarebnej propagačnej publikácie v počte 3000 ks s fotografiami kultúrnych pamiatok pamätihodností a prírodných bohatstiev oboch obcí a s primeraným  textom.   Prílohou publikácie bola plánovaná  obojstranná mapa s vyznačením kultúrnych pamiatok, pamätihodností, prírodných bohatstiev, turistickNa záverečnom stretnutí starosta Ján Kamas predstavil novovytvorené dieloých chodníkov v oboch obciach. Mapa bude z odolného materiálu, použiteľného  aj v náročných prírodných podmienkach. Obidva dokumenty budú vložené v plastovom ochrannom obale.

Trenčiansky samosprávny kraj, správca Fondu mikroprojektov,  nám v júni 2014 oznámil schválenie finančného príspevku  na podporu realizácie projektu a následne začala práca na príprave publikácie. Boli uskutočnené pracovné stretnutia, kde boli detailne riešené postupy  ohľadom zosumarizovania a výberu fotografických podkladov, určenie grafickej štruktúry publikácie, rozmiestnenie textov a záverečnú jazykovú úpravu  textov .

Dňa 20. septembra 2014 sa konalo záverečné propagačné stretnutie, na ktorom bolo odprezentované spoločné dielo za účasti zástupcov oboch obcí.  Publikáciu venujeme do všetkých domácností obcí Dlhá nad Oravou a Velká Polom a  pre zástupcov cieľových skupín, ktoré participovali na projekte, do rúk občanov, ich priateľov a známych, s poďakovaním všetkým, ktorí sa na jej zrode podieľali.

 

 


 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka