Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Všetko, čo nás spája

Celkové oprávnené náklady: 51 354,42 €
Obdobie realizácie projektu: 03/2013 – 11/2013

Spolupráca obce Dlhá nad Oravou a Gminy Dobra  existuje od roku 2005. V súlade so Zmluvou o priateľstve a spolupráci, podpísanej 5. 10. 2005, sa obe obce dohodli na spolupráci v oblasti kultúrneho spoločenského a športového života.  Zástupcovia obcí. Zintenzívnenie spolupráce nastalo v lete  2012, kedy boli v oboch obciach zorganizované priateľské futbalové zápasy. Váznamným momentom bolo taktiež podpísanie Dohody o partnerstve dňa  25. 7. 2012, ktorá riešila spoločnú realizáciu projektu „Všetko, čo nás spája“.

Aktivity projektu:
1 podujatie: Priateľské futbalové zápasy v Dobrej. Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu.
2. podujatie:  Obecné slávnosti – kultúrno športová dvojdňová aktivita, z ktorých v prvý deň slávností  boli odohraté priateľské futbalové zápasy. Večer sa uskutočnilo slávnostné stretnutie zástupcov samosprávy a predstaviteľov oboch obcí . Hlavnou ideou druhého dňa bol folklórny program, počas ktorého sa, okrem hosťujúcich folklórnych skupín a súborov, predstavila domáca folklórna skupina a taktiež folklórna skupina Ćwilin z Dobrej. Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu.
3. podujatie:  Turnaj vo futbale mládežníkov – futbalový turnaj  za účasti žiakov Telovýchovnej jednoty Družstevník Dlhá nad Oravou, žiaci z partnerskej Gminy Dobra zo športovej organizácie LKS Dobrzanka Dobra, žiaci z KS Sokoł Słopnice (PL) a z Telovýchovnej jednoty Tatran Chlebnice. Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu

O všetkých podujatiach si môžete prečítať na internetovej stránke v  aktualitách.
Z investičných aktivít bolo významné doplnenie chýbajúcej relaxačno-oddychovej infraštruktúry v športovom areáli – detské ihrisko,  altánok s univerzálnym využitím  (oddych, kultúrne alebo spoločenské vystúpenia), mobiliár  (lavičky s operadlom, lavičky bez operadla, odpadkový kôš, stojany na bicykle, stolnotenisové betónové stoly, šachový stôl so stoličkami  a kvetináče.
Ďalšou investičnou aktivitou bolo obstaranie novej harmoniky pre potreby dlžianskeho folklórneho súboru na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry obce doma i v zahraničí.V rámci bola vytvorená propagačná  brožúra , v ktoréj sú stručné charakteristiky oboch partnerských obcí  a propagačné materiály – tašky a tričká.


 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Aktuálne číslo Dlhánskych zvesti

Home
Mapa
webygroup
ÚvodÚvodná stránka